S kime igrate FM : Osijekom
Za kog navijate : Osijek
Registration date : 16.10.2007

Liga Prvaka 07/08 Empty
PostajNaslov: Liga Prvaka 07/08   Liga Prvaka 07/08 Icon_minitime25/10/2007, 22:59

Evo ovdije mozete raspravljat o Ligi prvaka ....

Zadnja promjena: ; 25/10/2007, 23:20; ukupno mijenjano 1 put.

Za kog navijate : FORZA Varteks!!!!

PostajNaslov: Re: Liga Prvaka 07/08   Liga Prvaka 07/08 Icon_minitime25/10/2007, 23:13

hehe.. evo sta reci nego da sam impresioniran arsenalovom pobjedom Wink.

Age : 33

Ma kaki Man.Utd,Fc Real Madrid sa Robinhom osvajaju sve!!!!!!!!hehe!!!!!!!!!

Najava: Englezi pred potvrdom prolaska u Ligi prvaka

Engleski predstavnici Manchester United i Arsenal mogu osigurati prolazak u sljedeći krug nogometne Lige prvaka, dok će se u Lyonu, Milanu i Istanbulu igrati odlučujući dvoboji za druga mjesta u skupini. Barcelona će lakše slomiti čelični škotski obrambeni obruč, dok Arsenal sedmicu iz Londona treba potvrditi u Pragu.

SKUPINA E

Lyon – Stuttgart

Nakon turbulentnog prijelaznog roka i neuvjerljivog uvoda u sezonu, momčad Lyona se diže i protiv Stuttgarta ima mogućnost vratiti se na pobjednički kolosijek. Od sezone 2002/2003. Lyon nije ispao u skupinama. Stuttgart je u prva tri kola svaki puta poražen i ta ista sezona im je tračak nade. Tada je, jedini put u povijesti natjecanja, Newcastle upisao tri uvodna poraza, no nadoknadio je propušteno i otišao dalje. Ipak, njemački prvak mora se boriti i s brojkama. Od posljednjih osam utakmica protiv Nijemaca Lyon je pet puta slavio.

Barcelona – Rangers

Junačka obrana i sterilan napad bile su odrednice Rangersa kojima su zaustavili Barcu na Ibroxu. Sada dolaze na širok travnjak Nou Campa gdje se gotovo nemoguće braniti i morat će, barem donekle, promijeniti taktiku. Messi je Škote optužio da to što oni igraju nije nogomet i Katalonci žele izravnavanje računa. Ronaldinho pogađa iz slobodnjaka, svi drugi opasni su iz igre. Rangers je slavio u Lyonu, pred njima je novi, najveći izazov u skupini.

SKUPINA F

Man. United – Dinamo K.

Rooney i Tevez postaju sve ubitačniji napadački tandem, a United sve češće karakteristično melje protivnike. Bez porcije nije prošao niti Dinamo u Kijevu i Fergusonova momčad uvjerena je da će ostati maksimalno učinkovita i da će osigurati plasman u proljetni dio natjecanja. Kijevljanima ruže ne cvatu niti u Ukrajini, ove sezone ne pokazuju stari sjaj.

Sporting – Roma

Portugalci su pred imperativom, Roma mora pasti. Kada Sporting mora igrati na pobjedu, spektakl je zajamčen. Ipak, Roma se etablirala kao jedina talijanska opozicija Interu i vrlo iskusno kažnjava preotvorene taktike protivnika. Inter je lani poražen na Alvaladeu, no to je bila jedina pobjeda Sportinga protiv Talijana u zadnjih 13 dvoboja. Pobjedi li Roma, a United ne izgubi u Manchesteru, Talijani i Englezi i matematički će osigurati prolaz.
Simba
Moderator
Moderator
Simba

Age : 33

LP: Arsenal i Manhcester United u osmini finala

U srijedu su odigrane utakmice 4. kola i u skupinama E, F, G i H Lige prvaka. Dva kola prije kraja natjecanja po skupinama dva su kluba osigurala mjesto među 16 najboljih momčadi - Arsenal, koji je do tog uspjeha stigao odigravši utakmicu bez pogodaka, s Eduardom u sastavu, na gostovanju kod praške Slavije, te Manchester United, koji je uvjerljivom pobjedom svladao kijevski Dynamo...

3:2 – Gomez (56)

Lyon je Nijemcima u vrlo kratkom roku demonstrirao rast forme. Kombinacija po lijevoj strani završila je udarcem Ben Arfe. Lopta se odbila od Becka i završila u mreži. Potom je Sidney Govou 'prodao sombrero' svom čuvaru i dodao Šveđaninu Källströmu koji udvostručuje vodstvo. Ipak, u idućem napadu dalekometni pokušaj Hitzlspergera domaći vratar Vercoutre odbija samo na nogu Gomezu koji ne promašuje. Pred kraj poluvremena Lyon je učvrstio vodstvo. Ponovno je asistent bio Govou, a 20-godišnji Ben Arfa zabija svoj drugi gol. Utrka Ben Arfe i Gomeza nastavljena je u drugom dijelu, kada je Nijemac iskoristio asistenciju Becka i vratio njemačkog prvaka u igru. Potpuni povratak u nogama imao je Hitzlsperger, no nije iskoristio penal i bodovi su ostali u Lyonu.

Barcelona – Rangers 2:0

1:0 – Henry (6)
2:0 – Messi (43)

Unatoč neugodnoj tradiciji protiv Škota na Nou Campu Barcelona gostima nije ostavila nadu. Nakon pet minuta igre Ronaldinho i Messi zbunili su škotsku obranu, a Henry je iz blizine realizirao 'zicer'. Pred kraj poluvremena, nakon velike dominacije, ponovno su kombinirali Ronaldinho i Messi. Dupli pas rezultirao je udarcem Brazilca, a na obranjenu loptu je natrčao Argentinac i mirno zabio. Antinogomet Rangersa, kako ga je nazvao Messi, u Kataloniji nije mogao doći do izražaja. Nou Camp je prevelik teren da bi se moglo samo braniti.

SKUPINA F

Man. United – Dynamo 4:0

1:0 – Piquet (31)
2:0 – Tevez (37)
3:0 - Rooney (76)
4:0 - C. Ronaldo (88)

Dyanamo se nije uplašio Old Trafforda i u stilu svojih slavnih prethodnika krenuo po pobjedu. Unatoč ambicioznosti gostiju kombinirana postava Manchestera je imala golemu nadmoć u posjedu lopte i rutinirano osvojila nova tri boda. Prvijenac u ligi prvaka Španjolca Piqueta doveo je momčad Sir Alexa u vodstvo, a drugi gol došao je kao plod akcije Rooney – Tevez. Udarac potonjeg vratar Šovkovski ipak je trebao braniti. Odličnu partiju pogotkom je okrunio wayne Rooney, a posljednji gol na utakmici malo je remek-djelo Cristiana Ronalda. Fintu i udarac u suprotni kut bilo je gotovo nemoguće osujetiti. Manchester je i matematički u drugom krugu.

Sporting – Roma 2:2

0:1 – Cassetti (4)
1:1 – Liedson (22)
2:1 – Liedson (64)
2:2 - Mancini (90)

Prekrasnim pogotkom s 20-ak metara Cassetti je otvorio inspiriranu noć strijelaca. Ipak, Talijani nisu dugo izdržali u vodstvu. Mexes i vratar Doni sudarili su se u svom kaznenom prostoru, a raznovrsnom Brazilcu Liedsonu pogoditi praznu mrežu ne predstavlja ni najmanji problem. Gosti, koji su doputovali bez ozlijeđenog kapetana Tottija, odolijevali su napadima do sredine drugog dijela, a onda je sjajni Liedson glavom u padu, u stilu Cice Kranjčara, doveo Sporting u vodstvo i osigurao mu tri boda. Sporting je do zadnje minute mirno držao prednost, no tada mancinijev dalekometni udarac pogađa domaćeg igrača Polgu i završava u mreži.

4:2 – Ibrahimović (75)

Golijadu na Giussepe Meazzi otvorio je Jo prevarivši Waltera Samuela, te nakon duplog pasa s Vagnerom Loveom lako poentirao. Brazilac se ubrzo is asistenta pretvorio u strijelca. No, talijanski prvak brzo je umirio šokirane navijače. Prvo je Ibrahimović realizirao dugo proigravanje Chivua, a dvije minuta kasnije izjednačio je Argentinac Cambiasso. Tri gola u tri minute. Taj je rezultat aktualan bio začuđujuće dugo, no sredinom drugog djela Inter brzo rješava pitanje pobjednika. Ibrahimović je asistirao za drugi pogodak Cambiassa, kojemu inače bolje 'leže' obrambeni zadaci, a osam minuta kasnije Ibro je sam odagnao sumnju u pobjedu.

Fenerbahce – PSV 2:0

1:0 – Marcellis (28) ag
2:0 – Senturk (30)

Fenerbahce nastavlja odličnu rezultatsku seriju. Nakon što su kod PSV-a izdržali gotovo čitav susret s igračem manje, a prošloga vikenda svladali Besiktas u prvenstvu, idoli azijskog dijela Istanbula napravili su golem korak prema osmini finala. Dva navijačka ludila izazvali su udarci Alexa, koji se u mrežu odbio od Marcellisa i Senturka, koji je sudjelovao u akciji kod prvog gola.

SKUPINA H

Steaua – Sevilla 0:2

0:1 – Renato (25)
0:2 – Renato (65)

Dominaciju zapada nad istokom u skupini H potvrdila je Sevilla s nova tri boda protiv Steaue, Mreže u Bukureštu su mirovale do sredine prvog dijela kada su gosti iskoristili ubačaj iz kuta. Oštar udarac glavom Zapata je obranio, no Renato mu nije pružio drugu priliku. U 64. minuti Steaui je poništen pogodak, a minutu kasnije Navasov ubačaj Renato je spuno stila glavom pretvorio u svoj drugi pogodak

Slavia- Arsenal 0:0

Wenger je, nakon sedmice istom protivniku u Londonu, na gostovanju odlučio istrčati s miješanim sastavom. Najviše se to odnosilo na napad gdje su započeli Eduardo, Walcott i Bendtner. Ipak, taj trolist u prvom poluvremenu nije producirao niti jedan udarac u okvir gola. Do kraja susreta samo su jednom zaprijetili u okvir. Eduardo je igrao do 81. minute, kada ga je zamijenio trener - slavljenik. Wenger je vodio 100 utakmicu u ligi prvaka. Arsenal je, unatoč nuli, osigurao osminu finala.